Solo Healthin tiimi

Tervetuloa tutustumaan sololaisiin!

Meitä onkin mahtava porukka kasassa ympäri Suomea. Henkilöstömme yhteystiedot löydät osastokohtaisesti alta.

Mikäli sinua kiinnostaa kanssamme työskentely – ja miksei kiinnostaisi – niin olethan yhteydessä meihin matalalla kynnyksellä tai tule vaikka piipahtamaan jollain toimistoistamme. Toimistojen yhteystiedot löydät tuosta henkilögallerian alta.

Tiina Pitkänen

Tiina Pitkänen
Liiketoimintajohtaja
040 735 9078
tiina.pitkanen@solohealth.fi

Petra Joulio

Petra Joulio
Toimialajohtaja, erikoissairaanhoidon lääkäripalvelut
044 493 1673
petra.joulio@solohealth.fi

Pirkko Pääkkönen

Pirkko Pääkkönen
Yhteyspäällikkö, psykiatria- ja päihdepalvelut
050 379 4861
pirkko.paakkonen@solohealth.fi

Vesa Karjalainen

Vesa Karjalainen
Yhteyspäällikkö, erikoissairaanhoidon lääkäripalvelut
045 7750 5500
vesa.karjalainen@solohealth.fi

Inka Tahvanainen

Inka Tahvanainen
Palvelupäällikkö, psykologi- ja terapiapalvelut
044 724 0359
inka.tahvanainen@solohealth.fi

Jenni Purje

Jenni Purje
Aluepäällikkö, suun terveydenhuollon palvelut
050 417 8760
jenni.purje@solohealth.fi

Reetta Cavén

Reetta Cavén
Yhteyspäällikkö, päivystykset
040 681 2050
reetta.caven@solohealth.fi

Jasse Järviö

Jasse Järviö
Aluepäällikkö, päivystykset
044 491 8400
jasse.jarvio@solohealth.fi

Kirsi Lehtonen

Kirsi Lehtonen
Palvelupäällikkö, päivystykset
044 031 7525
kirsi.lehtonen@solohealth.fi

Anni Harju

Anni Harju
Aluepäällikkö, Etelä-Suomi
044 420 4242
anni.harju@solohealth.fi

Pauliina Heikkinen

Pauliina Heikkinen
Palvelupäällikkö, ikääntyneiden palvelut
044 493 8920
pauliina.heikkinen@solohealth.fi

Ilona Honkanen

Ilona Honkanen
Palveluneuvoja
050 535 4789
ilona.honkanen@solohealth.fi

Aarni Isomursu

Aarni Isomursu
Aluepäällikkö, Pohjois- ja Itä-Suomi
0400 408 036
aarni.isomursu@solohealth.fi

Suvi Kangasniemi

Suvi Kangasniemi
Palvelujohtaja, lääkäripalvelut
040 537 7372
suvi.kangasniemi@solohealth.fi

Tiiu Kähkönen

Tiiu Kähkönen
Aluepäällikkö, kandiyhteistyö
050 464 8371
tiiu.kahkonen@solohealth.fi

Katja Lahdenranta-Linna

Katja Lahdenranta-Linna
Palvelupäällikkö, kuluttajapalvelut
040 189 8092
katja.lahdenranta-linna@solohealth.fi

Joonas Marjamäki

Joonas Marjamäki
Palvelupäällikkö, lääkityksen ja hoidonarvionti
044 493 9065
joonas.marjamaki@solohealth.fi

Irina Nordblom

Irina Nordblom
Aluepäällikkö, Varsinais-Suomi
044 700 2911
irina.nordblom@solohealth.fi

Jussi Perkiö

Jussi Perkiö
Palvelujohtaja
040 175 7040
jussi.perkio@solohealth.fi

Marjo Tuovinen

Marjo Tuovinen
Aluepäällikkö, Itä-Suomi
050 307 9518
marjo.tuovinen@solohealth.fi

Santtu Turunen

Santtu Turunen
Aluepäällikkö, Itä- ja Keski-Suomi
044 275 7547
santtu.turunen@solohealth.fi

Rosa Forsten

Rosa Forsten
Aluepäällikkö
050 473 8668
rosa.forsten@solohealth.fi

Tommi Niskanen

Tommi Niskanen
Palvelujohtaja
041 314 9999
tommi.niskanen@solohealth.fi

Piia Huhtala

Piia Huhtala
Aluepäällikkö
044 559 9136
piia.huhtala@solohealth.fi

Krista Salminen

Krista Salminen
Aluepäällikkö
044 493 1448
krista.salminen@solohealth.fi

Sofia Niemi

Sofia Niemi
Aluepäällikkö
044 493 4150
sofia.niemi@solohealth.fi

Kaili Hjorth

Kaili Hjorth
Palvelujohtaja
040 595 5483
kaili.hjorth@solohealth.fi

Sigrid Kilp

Sigrid Kilp
Yhteyspäällikkö
044 434 1540
sigrid.kilp@solohealth.fi

Anny Tamvelius

Anny Tamvelius
Yhteyspäällikkö
043 825 1429
anny.tamvelius@solohealth.fi

Eneli Tukiainen

Eneli Tukiainen
Yhteyspäällikkö
045 7881 7054
eneli.tukiainen@solohealth.fi

Alina Aaltonen

Alina Aaltonen
Kehityspäällikkö
alina.aaltonen@solohealth.fi

Eliisa Baarman

Eliisa Baarman
Talouspäällikkö
044 727 4018
eliisa.baarman@solohealth.fi

Heimo Ketola

Heimo Ketola
Markkinointipäällikkö
050 574 2818
heimo.ketola@solohealth.fi

Teemu Romppanen

Teemu Romppanen
Toimitusjohtaja
044 505 9577
teemu.romppanen@solohealth.fi

Virpi Toljamo

Virpi Toljamo
Palvelupäällikkö
044 567 9479
virpi.toljamo@solohealth.fi

Ilona Selin

Ilona Selin
Henkilöstöpäällikkö
040 503 7883
ilona.selin@solohealth.fi

Ville Virtala

Ville Virtala
Talousjohtaja
050 550 8874
ville.virtala@solohealth.fi

Roope Warro

Roope Warro
Kaupallinen johtaja
0400 436 130
roope.warro@solohealth.fi

Anni Korhonen

Anni Korhonen
HR-koordinaattori
050 433 6360
anni.korhonen@solohealth.fi

Toimipisteet

Solo Health Helsinki

Stadin konttori on priima liikenneväylillä; Pasilan rautatieasema on vaan parin korttelin päässä. Arkena kaheksasta neljään pääset sisään A-rapusta.

Saapumis- ja parkkipaikkaohjeet löytyy linkin takaa pdf-failista.

Tervetuloo moikkaamaan ja juomaan kupponen kaffetta!

Helsinki
Ratamestarinkatu 7 B
00520 Helsinki
Solo Health Turku

Turus kaffet on tarjol meijä erittäi mukavas ja lämpimäs toimistos. Sää pääset torilt meil kävelle muutamas minuutis eikä juna-asemaltakaa oo sen pirempi matka. No mut jos tulet autol, ni niitäki paikkoi täsä on kyl.

Tää on täsä Ajurinkatu 2:ssa, ihan Louhen sisäänkäynnin vieres. Tuut vaa hissil kolmantee kerroksee, ni se on sii! Tänne on esteetön kulku!

Nährää! 

Turku
Ajurinkatu 2
20100 Turku
Solo Health Tampere

Tampereen konttorimme löytyy Hämeenkadun ja Tuomiokirkonkadun kulmalta, ihan siitä rautatieaseman vierestä, Toimistohotelli Ekan tiloista.

A-rapun Toimistohotelli Ekan summeria napsauttamalla pääset rappuun sisään ja meirän löyrätte neljännestä kerroksesta.

Tervetulloo käymään!

PS. 1.7.2024 alkaen löydät meidät Tempon talosta, Hämeenkatu 15 A, 5. krs.

Tampere
Hämeenkatu 5 A
33100 Tampere
Solo Health Kuopio

Kuopion toimistomme sijaitsee Savon sydämessä, Kuopion parhaalla paikalla: aivan yliopiston ja KYSin vieressä, vain kivenheiton päässä Kuopion keskustasta. Meille pääset kätevästi julkisilla kulkuneuvoilla, jotka tuovatkin sinut lähes ovellemme saakka.

Toimistomme on avoinna arkisin klo 8-16. Kulku toimistoomme tapahtuu aulapalvelun kautta, josta sinut ohjataan perille.

Tervetulloo kyllään!

Kuopio
Viestikatu 3, 4. krs
70600 Kuopio
Solo Health Oulu

Oulun toimistomme sijaitsee Teknologiakylässä motarin varrella, lähellä Prismaa. Meijän toimisto löytyy Linnanmaan Technopoliksen 2. kerroksesta. Arkisin aulapalavelu on auki klo 8-16. Pääoven puolella on vierailijoille parkkipaikkoja.

Tuuppa kahaville!

Oulu
Teknologiantie 1
90590 Oulu
Quote
"Solo on ollut mukava ja mutkaton työnantaja. Solon palveluksessa olen kokenut olevani arvokas, tärkeä ja merkityksellinen kuten työ, jota teen."
Jouni, sairaanhoitaja